Obstawianie meczy: jak skutecznie obstawiać spotkania sportowe i wygrywać?

Obstawianie meczy oraz spotkań nie należy do najprostszych czynności na świecie, o czym przekonała się już niejedna osoba próbująca swoich sił w tym sektorze. Najczęściej zadawanym pytaniem jest: Czy obstawiając można zarobić? Odpowiedź, wbrew niektórym opiniom jest dość prosta. Nie dość, że tak, można zarobić, to niektórzy wręcz uczynili obstawianie wydarzeń sportowych sposobem na życie, generując stały (czasami dość pokaźny) dochód.

Niestety, równie prawdziwe jest stwierdzenie, że na dziesięć osób próbujących swoich sił z zakładach bukmacherskich, jedynie jedna z nich będzie w stanie robić to w dochodowy sposób. Największym powodem takiej sytuacji jest fakt, iż stanowcza większość osób to nowicjusze, nieposiadający żadnego doświadczenia w branży oraz obstawiający bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania.

Obstawianie to tak naprawdę ciągła walka pomiędzy dwoma stronami: graczem oraz serwisem, w którym gracz obstawia. Jeśli chcesz wygrywać, musisz być sprytniejszy niż bukmacher. Jak tego dokonać? Rozszerz swoją wiedzę i umiejętności, zapoznając się z różnymi typami zakładów, terminologią oraz tym, jak profesjonalnie obstawiać spotkania.

Najlepsi Bukmacherzy Online 2024 z Polską Licencją

PAYOUT:

10 Minut

8/10

Ocenione przez 219 użytkowników

200 zł

Otwórz Konto
Najnowsza Aktualizacja 17 / 04 / 2024
BUKMACHER ODWIEDŹ
Betclic
7/10
Otwórz Konto Przeczytaj Recenzję
*Obowiązują warunki I zasady

Śpiesz się powoli, czyli zarządzanie pieniędzmi i planowanie naprzód

Zarządzanie pieniędzmi

Zaglądając na stanowczą większość stron internetowych poświęconych obstawianiu spotkań sportowych, pierwszą informacją, którą napotkasz, będą głównie strategie oraz systemy, które pozwolą Ci zwiększyć Twoje szanse na wygraną. Prawdziwe lub nie, nic nie jest w stanie przynieść Ci długoterminowych zysków, jeśli nie masz pojęcia jak zarządzać swoimi pieniędzmi, prawda? Zarządzanie funduszami pozwoli zminimalizować Twoje szanse na stracenie dużej ilości pieniędzy oraz bankructwa.

Po pierwsze, musisz sobie zadać pytanie, jakim typem gracza jesteś. Lubisz ryzyko, czy też posiadasz bardziej konserwatywne podejście do obstawiania? Określenie tego pozwoli Ci zorientować się, na jaką kwotę powinny być Twoje zakłady. Będąc osobą początkującą powinny być one w granicach 1-3% posiadanych pieniędzy. Dlaczego nie powinieneś obstawiać więcej niż 3% swojej wartości? Po pierwsze pozwoli Ci to przetrwać w przypadku wielu przegranych z rzędu oraz pozwoli Ci na zachowanie spokoju, pozostanie przy przyjętych strategiach — pamiętaj, rezultaty nie zawsze widoczne będą od samego początku!

Wykorzystaj oferty promocyjne, bonusy oraz aplikacje mobilne

Konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich jest naprawdę duża — wiele platform (szczególnie tych nowych) oferować będzie bardzo atrakcyjne oferty promocyjne dla nowych graczy, pozwalające Ci na zwiększenie ilości zdeponowanych pieniędzy, otrzymanie darmowych zakładów lub zwrotów wydanych pieniędzy w przypadku przegranych pozycji. Jeśli nie widzisz również przeszkód w posiadaniu wielu kont, w wielu serwisach, znacząco wpłynie to na Twoje szanse na wygraną.

Wykorzystaj bonusy oraz oferty promocyjne

Pamiętaj o tym, aby dokładnie sprawdzić serwis, w którym się rejestrujesz, szczególnie pod względem legalności i posiadanych certyfikatów — oszustów nie brakuje! O ile strony internetowe, które są mają jedynie na celu kradzież Twoich środków są systematycznie usuwane (i nie aż tak często spotykane), o tyle część serwisów będzie nakładać również pewne ograniczenia na “darmowe” pieniądze, bardzo skutecznie uniemożliwiając ich wypłatę. Najbardziej należy uważać na tak zwane warunki obrotu, które wymagają ponownej gry danymi środkami, aby mogły one zostać wypłacone. Szczególnie uważać należy na serwisy, które łączą Twoje osobiście wpłacone pieniądze i dany bonus w jedno, nakładając warunek obrotu na całość kwoty. Wystrzegać należy się również ofert, które posiadają krótkie ograniczenia czasowe.

Value Betting: podejmuj mądre i przemyślane decyzje

Kluczem do odniesienia sukcesu jest obstawianie w myśl “Value Betting”, co oznacza dokonywanie zakładów, które są dla Ciebie najkorzystniejsze. Każdy zakład posiada balans ryzyka, a Twoim zadaniem jest znaleźć taki, który oferował będzie bardzo dobrą I rozsądną wygraną, przy jak najmniejszym ryzyku. Często, oznacza to stawianie zakładów na tak zwanych “underdogs”, czyli strony spotkania, która wytypowana została za tą słabszą. Bardzo często osoby ustalające kursy robią to dla wielu spotkań naraz, ze względu na posiadanie ograniczonych zasobów. Dlatego też nawet w przypadku posiadania dobrej wiedzy na temat rynku, ich decyzje bywają również błędnie wytypowane. Twoim zadaniem jest poszukiwanie takich gier, w których oceniający zignorował potencjalnie kluczowy czynnik w wyniku.

Bardzo skuteczną metodą na obstawianie meczy może być również podążanie w przeciwnym kierunku co reszta obstawiających. Bardzo często, określone drużyny posiadają silną opinie publiczną — może to być ubiegłoroczny mistrz lub zespół posiadający wysoki profil medialny. Bywa, że strona słabsza otrzymuje w takim przypadku większy spread niż powinna. Ma to na celu “wyrównanie szans”, ale może również prowadzić do większych wygranych. Pamiętaj również o tym, że jeśli dana drużyna wygrała ostatnią grę, nie ma to wpływu na bieżące spotkanie. Część obstawiających przecenia możliwości danej drużyny, bazując głównie na jej poprzednich wynikach.

Porównanie Najlepszych Bukmacherów
Betclic
 • Atrakcyjna oferta zakładów na żywo
 • Dostęp do klubu VIP i dodatkowych wydarzeń
 • Metody Wpłaty
 • Visa
 • Mastercard
 • Entropay
 • Trustlty
 • ecoPayz
7/10

Ocenione przez 179 użytkowników

Bonus powitalny:

200 zł

Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Metody Wpłaty
 • Visa
 • Mastercard
 • Przelewy24
 • BLIK
 • Dotpay
8/10

Ocenione przez 219 użytkowników

Bonus powitalny:

200 zł

*Do każdej oferty ma zastosowanie regulamin warunków i zasad.

Najlepsze oraz najbardziej popularne strategie, które tłumaczą, jak obstawiać mecze

Posiadając dobrze ugruntowaną wiedzę na temat podstaw obstawiania spotkań oraz tego, jak zarządzać ryzykiem i swoimi pieniędzmi, możesz śmiało przystąpić do zapoznania się z najbardziej popularnymi strategiami, które przyczynić się mogą do zwiększenia Twoich szans na wygraną

Zakłady akumulowane, tzw. Accumulator Bets

Zakłady akumulowane

Accumulator Bets są jednymi z najprostszych oraz najbardziej popularnych strategii obstawiania. Są one jednocześnie bardzo popularne wśród osób dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z bukmacherką, nie bez powodów.

Zakłady akumulowane, znane również jako multibet, łączą w sobie wiele różnych zakładów, konsolidując je w jeden, większy. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że wraz z większą ilością składowych takiego zakładu, wygrana rośnie wykładniczo. Przekłada się to więc na drastycznie zwiększone wygrane, w porównaniu do dokładnie tych samy zakładów, ale utworzonych pojedynczo, zamiast jako multibet.

Niestety, wysokie wygrane obarczone są również dużym ryzykiem. Ze względu na to, że należy wytypować poprawnie wszystkie pozycje, szansa na przegraną rośnie wraz z ilością zakładów. Co więcej, wystarczy tylko jedna pomyłka, aby cały zakład został unieważniony.

Czy można otrzymywać stałe zyski grając za pomocą zakładów akumulowanych? Biorąc pod uwagę profesjonalistów, zakłady akumulowane nie są aż tak popularne. Ma to miejsce głównie ze względu na to, iż ciężko jest określić poziom ryzyka takich zakładów. Co więcej, wielu ekspertów uważa, że w tego typu zakładach dużo zależy od szczęścia oraz tego, że tworząc zakład akumulowany ograniczony będziesz do jednego bukmachera, co z kolei przełoży się na niezbyt korzystne kursy.

UZYSKAJ IDEALNE DOPASOWANIE

Strategia Double Chance

Jak sama nazwa wskazuje, “double chance” pozwala Ci na podwojenie Twoich szans na wygraną. Najprościej mówiąc, jest to strategia, która pozwala Cię na obstawianie dwóch wyników danego spotkania, z trzech możliwych (na przykład wygrana, przegrana, remis). W porównaniu do zakładów pojedynczych strategia podwaja Twoje szanse, zmniejszając tym samym ryzyko. Niestety, minusem takiego rozwiązania są również dość słabe kursy.

Strategia Halftime/Fulltime

Strategia Halftime/Fulltime

Równie popularna co poprzednie, jest strategia Halftime/Fulltime, która pozwala Ci na wytypowanie wyniku danego spotkania po zakończeniu połowy rozgrywki, oraz końca. W tym przypadku pamiętać należy, iż aby zakład uznany był za wygrany, poprawnie należy wytypować oba wyniki. Ze względu na szeroką możliwość zastosowania tego typu zakładu, jest on popularny w praktycznie każdym sporcie.

Czy możliwe jest otrzymywanie stałego dochodu z zakładów Halftime/Fulltime? To za co są one szczególnie cenione, to naprawdę dobre kursy. Posiadając odpowiednią strategię podczas typowania, Halftime/Fulltime może być bardzo lukratywny.

Strategia Over/Under

Na samym początku istnienia Over / Under, strategia ta używana była głównie w celu wytypowania, ile bramek padnie w danym spotkaniu. Najpopularniejszym z nich był Over/Under 2.5, polegający na wytypowaniu czy padnie więcej niż 2 bramki. Z czasem, bukmacherzy zaczęli tworzyć różne rodzaje tej strategii, pozwalając wręcz na obstawianie wszystkiego powyżej lub poniżej danej liczby, np. żółtych lub czerwonych kartek, a nawet rzutów rożnych.

Porównaj tych bukmacherów
Etoto vs Betclic
Cotygodniowe promocje
Minimalna kwota wpłaty, aby uzyskać bonus
Ograniczenia dotyczące metod płatności w celu otrzymania premii
„Turnover” pierwszej kwoty, aby otrzymać bonus powitalny
*Obowiązują warunki I zasady! Odwiedź stronę bukmachera, aby uzyskać więcej informacji

Strategia Over/Under najlepiej sprawdza się w piłce nożnej, a jej najbardziej popularnym odpowiednikiem w Polsce jest Over/Under 2.5. W przypadku krajów, w których piłka nożna nie jest aż tak popularna, Over/Under sprawdza się również w przypadku innych sportów, takich jak koszykówka lub tenis.

Czy obstawiając Over/Under można zarobić? Oczywiście, że tak. Niemniej jednak należy liczyć się z tym, że dochody nie będą aż tak duże, szczególnie w przypadku pojedynczych zakładów Over/Under. Zalecana jest gra kilku tego typu zakładów na raz, najlepiej pod jednym zakładem akumulowanym. Posiadając odpowiednie doświadczenie w danej lidze, z dość dużą dokładnością przewidzieć można, ile bramek padnie w danym spotkaniu, czyniąc tym samym tę strategię kluczem do sukcesu.

Podsumowanie

Obstawienie może okazać się nie tylko dobrym pomysłem na odrobinę rozrywki w wolnym czasie, ale również i sposobem na dodatkowy dochód. Posiadając odpowiednią wiedzę na ten temat, plan oraz podejmując przemyślane decyzję można stanowczo zwiększyć swoje szansę na wygraną.

Niemniej jednak należy również pamiętać, że wygrane (a szczególnie regularne wygrane) nie przychodzą łatwo. Dużo zależy od Twojego doświadczenia oraz umiejętności, które zdobyte mogą być jedynie wraz z kolejnymi zakładami. Dlatego też warto jest się przede wszystkim nauczyć gospodarowania swoimi zasobami, co pozwoli Ci przetrwać nawet serię przegranych, stale trzymając się obranej strategii. Nie bez powodu ponad 90% osób grających przegrywa — zwyciężą jedynie najsprytniejsi, najbardziej zdeterminowani gracze.

Porównaj najlepszych bukmacherów spełniających te kryteria
Najlepsza dostępna aplikacja
Betclic
 • Atrakcyjna oferta zakładów na żywo
 • Dostęp do klubu VIP i dodatkowych wydarzeń
 • Aplikacja mobilna - iOS i Android
Pokaż mi Betclic Betclic Recenzję
Najlepsze oferty
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Oferta mobilna dostępna na iOS i Android
Pokaż mi Etoto Etoto Recenzję
Najlepsza strona mobilna
Betclic
 • Atrakcyjna oferta zakładów na żywo
 • Dostęp do klubu VIP i dodatkowych wydarzeń
 • Aplikacja mobilna - iOS i Android
Pokaż mi Betclic Betclic Recenzję
Najlepsze wsparcie
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Oferta mobilna dostępna na iOS i Android
Pokaż mi Etoto Etoto Recenzję
*Do każdej oferty ma zastosowanie regulamin warunków i zasad.
top