Over / Under - Wszystko Na Temat Zakładów Powyżej/Poniżej

Zakłady typu powyżej / poniżej to jedna z najbardziej popularnych form obstawiania wydarzeń sportowych w Polsce. Dzięki swojej prostocie i popularności zakład tego oferowany jest nie tylko w przypadku typowania piłki nożnej, ale także baseballu, hokeja, koszykówki i innych sportów. Chcesz dowiedzieć się, na czym polegają zakłady powyżej / poniżej oraz czym kierować się podczas ich obstawiania. Sprawdź już teraz!

Zakłady Over / Under - Czym Są Zakłady Powyżej / Poniżej

Bez względu na dziedzinę sportową, zakłady typu powyżej / poniżej działają tak samo. Bukmacher podaje warunek zakładu, po którego spełnieniu następuje wypłata wygranej. Wygląda prosto, lecz nie do końca. Część początkujących graczy prawdopodobnie zastanawia się, dlaczego wszystkie przedziały zakładu podawane są w połówkach goli. Na przykład, bukmacher podawać będzie zazwyczaj liczbę goli w zakładzie jako np. 3.5. Oznacza to, że każdy wynik spotkania, po zsumowaniu wszystkich goli będzie dawał konkretny wynik. W przypadku 3.5, Twoja wygrana zależeć będzie czy obstawiłeś powyżej lub poniżej trzech. Zakłady powyżej / poniżej zdecydowanie najpopularniejsze są w piłce nożnej. Bez dwóch zdań jest to najbardziej popularny sport w Polsce, co przekłada się na ilość wspieranych rynków.

Over i Under - co to znaczy?

Over jest jedną z części zakładu powyżej / poniżej. Obstawiając na przykład over 2.5, wygrasz, gdy suma bramek wynosić będzie 3 i więcej. Under jest to druga część zakładu powyżej / poniżej. W tym przypadku wygrasz, gdy obstawiając under 2.5, łączna suma bramek wynosić będzie poniżej dwóch.

Porównanie Najlepszych Bukmacherów
Betclic
 • Atrakcyjna oferta zakładów na żywo
 • Dostęp do klubu VIP i dodatkowych wydarzeń
 • Metody Wpłaty
 • Visa
 • Mastercard
 • Entropay
 • Trustlty
 • ecoPayz
7/10

Ocenione przez 179 użytkowników

Bonus powitalny:

200 zł

Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Metody Wpłaty
 • Visa
 • Mastercard
 • Przelewy24
 • BLIK
 • Dotpay
8/10

Ocenione przez 219 użytkowników

Bonus powitalny:

200 zł

*Do każdej oferty ma zastosowanie regulamin warunków i zasad.

Jak Obstawiać - Strony Z Typami Under Over

Obstawianie zakładów powyżej / poniżej nie jest zbytnio skomplikowaną czynnością. Przede wszystkim należy upewnić się, że bukmacher, u którego posiadasz konto wspiera możliwość obstawiania tego typu zakładów. Aby to sprawdzić, wystarczy zalogować się do swojego konta użytkownika, a następnie odnaleźć np. sekcję piłki nożnej. W zdecydowanej większości przypadków, standardowym ustawionym rynkiem będzie 1x2. Aby odnaleźć zakłady over / under, należy kliknąć na dane wydarzenie, co przekieruje Cię do pełnej listy rynków. Strony z typami over under są zazwyczaj najbardziej popularne, a ten typ zakładu umieszczany jest na początku witryny. Jak już odnajdziesz zakłady powyżej / poniżej, Twoim następnym krokiem będzie odnalezienie odpowiedniego przycisku, a kliknięcie na niego spowoduje dodanie wskazanej pozycji do tzw. Betslip. Twoim ostatnim krokiem będzie wpisanie odpowiedniej stawki oraz potwierdzenie zakładu.

Over/Under system

Zdecydowanie jednym z najważniejszych aspektów typowania jest wybór odpowiedniego bukmachera. Nie każdy serwis oferować będzie równie atrakcyjne kursy, wspierać dużą ilość rynków i posiadać atrakcyjne promocje. Zazwyczaj serwisy bukmacherskie ukierunkowują się na jeden typ oferty, np. atrakcyjne kursy. Dobrze jest ukierunkować się na jeden typ usługi, a następnie szukać firmy, która posiada najbardziej atrakcyjną ofertę, dedykowaną na dany typ.

Statystyki Piłkarskie Under Over - Wskazówki, Które Pomogą Ci Wygrać

Bez względu na wybraną niszę, posiadanie odpowiedniej strategii może znacząco przyczynić się do zwiększenia Twoich wygranych. Większość osób zakłada, że spotkania w piłce nożnej kończą się minimum trzema bramkami, co nie jest do końca prawdą. Po pierwsze, największa część spotkań kończy się wynikiem 1-1. Bardzo efektywne okazać może obstawianie zakładów over / under powyżej 2.5 w przypadku, gdy wiesz, że obie drużyny mają tendencję do strzelania wielu bramek. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także odnalezienie strony z typami under over. Dzięki tego rodzaju usługom bez problemu sprawdzisz najpewniejsze typy i najwyższe oferowane kursy na dane wydarzenie. Jako bardziej zaawansowany gracz możesz także korzystać z wielu źródeł danych oraz tworzyć statystyki, które pozwolą Ci trafniej typować.

UZYSKAJ IDEALNE DOPASOWANIE

Co więcej, to, że zakłady powyżej / poniżej są łatwe do zrozumienia nie oznacza, że gracze nie będą wkładali wiele wysiłku w analizę oraz to, jak zmaksymalizować swoje wygrane. Ponieważ w niektórych przypadkach tego typu zakładów kursy potrafią być dość niskie, gracze analizują drużyny pod względem ilości poprzednich bramek. Te, które wydają się strzelać najwięcej, zwiększają prawdopodobieństwo wygranej, podczas obstawiania „over”. Jeżeli tworzył będziesz takie statystyki, warto jest się także skupić na drużynach, które mają dużo do stracenia w przypadku przegranej. Z drugiej strony, drużyna, która znana jest z dość słabej obrony oraz właśnie doświadczyła parę kontuzji, również będzie to dobrym materiałem do obstawiania. W tego typu wydarzeniach należy spodziewać się dość atrakcyjnych wyników. Ilość sposobów podejścia do tematu analiz wydarzeń sportowych ograniczony jest jedynie Twoją wyobraźnią, a posiadanie działającego systemu zdecydowanie będzie atutem.

Podsumowując, zakłady over / under nie są aż tak skomplikowane. Wszystko odbywa się wokół warunku, który należy spełnić, aby możliwa była wypłata wygranej. Pamiętać należy, że obstawiając np. over 2.5 wygrasz, jeżeli suma bramek wynosić będzie przynajmniej 3 gole. Z drugiej strony, przegrasz, jeśli suma bramek wynosić będzie poniżej 3. Pamiętać należy, że w zależności od wybranego firma (zobacz listę legalni bukmacherzy w polsce tutaj), zakres typów over / under wynosić może aż od 1.5 do 4.5. Obstawiając powyżej / poniżej zawsze należy przeanalizować wcześniejsze wyniki oraz poszukać informacji na temat spotkania, które mogą Ci pomóc.

top