Analiza najskuteczniejszych systemów bukmacherskich dostępnych na rynku

Jedną z najważniejszych powodów, dla których obstawianie jest aż tak popularne to różnorodność, możliwość bycia kreatywnym, oraz posiadanie wielu sposób na dokonywanie zakładów. Dzisiejszy rynek zakładów bukmacherskich jest tak bogaty, że dostępna ilość systemów zdaje się nie mieć końca.

Odwiecznie zadawanym pytaniem jest to, który z nich jest najbardziej opłacalny. Tak naprawdę, biorąc pod uwagę złożoność całego rynku, złoty środek nie istnieje. Systemy bukmacherskie są bardziej personalną decyzją, która uzależniona będzie głównie od możliwości i doświadczenia danego gracza, jak i jego upodobań.

Każdy system posiada swoje wady i zalety. Część z nich posiadać będzie mniejsze ryzyko utraty zainwestowanego kapitału, posiadają również adekwatnie obniżoną ewentualną wygraną. Tak naprawdę, całość sprowadza się do dwóch prostych faktów:

 1. Korzystając z systemów możesz wygrać więcej, o ile dobrze postawisz.
 2. Nie stracisz całego zakładu, jeśli jedna z kombinacji będzie przegrana. Czasami możesz nawet wyjść na plus, w przypadku, gdy reszta okaże się trafiona.

Głównym celem systemów bukmacherskich jest uproszczenie całego procesu, w przypadku, gdy planujesz postawić wiele zakładów. Na przykład, jeśli masz zamiar postawić wiele kombinacji (zakład typu double, triple, quadruple itd.), zamiast wybierania każdego z nich z osobna, kliknąć możesz jedynie „Yankee”, który to właśnie zawiera wszystkie wymienione powyżej kombinacje.

Najbardziej skuteczne systemy bukmacherskie dostępne na rynku

Wybór odpowiedniego systemu bukmacherskiego okazać się może również bardzo ważnym aspektem, pomagając Ci dostrzec nowe możliwości obstawiania zakładów sportowych, odświeżając cały proces decyzyjny oraz pozwalając na dostrzeżenie innego podejścia do tej branży.

Handicap

Handicap system bukmacherski

Handicap jest jednym z najbardziej popularnych systemów bukmacherskich, szczególnie wśród profesjonalnych graczy. Jak pewnie się domyślasz, taka sytuacja ma swoje powody.

Dostępne są jego dwa rodzaje Handicapu: Azjatycki oraz Europejski. Fakt, na pierwszy rzut oka system ten wydaje się wysoce skomplikowany, ale jest to jedynie złudne wrażenie, które mija wraz z głębszym zapoznaniem się z całością systemu.

Na co pozwala Handicap? Przede wszystkim na większą kontrolę nad rozgrywką oraz zazwyczaj bardziej przystępne kursy, w porównaniu z tradycyjnym obstawianiem. Co więcej, Handicap ogranicza również wynik danego spotkania do dwóch oraz gwarantuje zwrot pieniędzy postawionych na zakład, w przypadku remisu. Jeśli do tej pory obstawiałeś jedynie tradycyjnie, koniecznie sprawdź, co do zaoferowania posiada Handicap. System ten polecany jest szczególnie osobom, które szukają nowych doświadczeń, oraz poszukują świeżego spojrzenia na firmy bukmacherskie.

Over/Under

Over/Under / Goal Line Bet system bukmacherski

Kolejnym, równie popularnym co Handicap systemem jest Over/Under, znany również jak Goal Line Bet. To, co wyróżnia ten system to przede wszystkim prostota. W odróżnieniu od Handicapu, Goal Line Bet może zostać zrozumiany praktycznie przez każdego oraz polecany jest szczególnie osobom dopiero co rozpoczynającym swoją przygodę z obstawianiem zakładów sportowych online. Tak jak w przypadku Handicapu, również w Goal Line Bet możliwe są jedynie dwa zakończenia danego spotkania, co praktycznie daje Ci szanse wygranej na poziomie 50 procent.

Zakłady akumulowane

Zakłady akumulowane

Równie prostym systemem polecanym dla osób początkujących to zakłady akumulowane. Polegają one na możliwości wytypowania więcej niż jednego spotkania, zwiększając jednocześnie kurs za każdym razem, kiedy dodajesz kolejną pozycję. Taki system nie posiada również ograniczenia, jeśli chodzi o ilość zakładów, co nie jest to końca aż takie dobre.

Duża ilość zakładów działa jak miecz obosieczny, zwiększając nie tylko zyski, ale i również szanse na przegraną. Pamiętać należy, iż aby przegrać zakład akumulowany wystarczy, aby jedna z pozycji była pechowa. Wiedzą o tym również bukmacherzy, często zachęcając graczy do obstawiania jak największej ilości pozycji. Niemniej, jednak, jeśli dopisuje Ci szczęście lub posiadasz duże doświadczenia, taki typ zakładu okazać się może bardzo lukratywny. Warto jest również dodać, iż część bukmacherów oferować również będzie możliwość zamknięcia danego zakładu, jeszcze przed zakończeniem wszystkich spotkań (na przykład będziesz mógł wypłacić wygraną, jeśli pięć na sześć pozycji zostało poprawnie trafionych). Pamiętać należy, iż wcześniejsza wypłata będzie się również wiązać ze zmniejszoną wygraną.

Yankee

Yankee zaklad

Yankee jest szczególnie popularny w Anglii, a składa się on praktycznie z 11 tradycyjnych zakładów: 6 double, 4 triple oraz jednego quadruple. To, co sprawia, że Yankee jest tak atrakcyjny to wygoda oraz to, że poprawnie trafione dwie sekcje pozwalają na otrzymanie wygranej.

Lucky 15 i Lucky 63

Lucky 15 i Lucky 63 systemy bukmacherskie

Lucky 15 jest bardzo podobnym zakładem do wcześniej omawianego Yankee. Zasadniczą różnicą jest jedynie posiadanie dodatkowych czterech zakładów typu single. Co więcej, nawet jedno poprawne wytypowanie gwarantuje wygraną. Lucky 15 jest „Lucky” głównie za sprawą bukmacherów, którzy bardzo często zawierają ten zakład w swojej ofercie bonusowej.

Lucky 63 jest systemem bardzo podobnym do Heinz, różniąc się jedynie posiadaniem dodatkowo 6 zakładów typu single.

Canadian

Canadian system bukmacherski

System Canadian znany jest również jako Super Yankee oraz składa się z 26 zakładów. Najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych, Super Yankee składa się z 10 zakładów typu double, 10 treble oraz 5 quadruple. Co więcej, Canadian zaczyna przynosić zwroty już w przypadku dwóch poprawnych pozycji.

Heinz i Super Heinz

Heinz i Super Heinz systemy bukmacherskie

System typu Heinz posiada bardzo ciekawą historię, ze względu na to, iż wziął on swoją nazwę od ketchupu „Heinz”, który reklamował się jako produkt posiadający 57 typów. Idąc w te ślady, Heinz posiada 57 zakładów: 15 double, 20 treble, 15 quadruple, 6 fivefoldów oraz jeden akumulator sixfold. Również i w tym przypadku już dwa pozytywnie wytypowane zakłady upoważniają gracza do wygranej.

Super Heinz składa się z 7 różnych selekcji, posiadając jednocześnie 120 zakładów: 21 double, 35 treble, 35 quadruple, 21 fivefold, 7 sixfold oraz jeden akumulator sevenfold. Już dwa pozytywnie wytypowane zakłady upoważniają gracza do wygranej.

Goliath

Goliath system bukmacherski

Goliath to największy system, jaki kiedykolwiek oferowany był przez bukmacherów. Składa się on aż z 8 selekcji oraz 247 zakładów: 28 double, 56 treble, 70 quadruple, 56 fivefold, 28 sixfold, 8 sevenfold oraz jednego akumulatora eightfold. Już dwa poprawnie wytypowane zakłady upoważniają gracza do otrzymania wygranej, pozwalającej na pokrycie części zainwestowanych pieniędzy.

Porównanie Najlepszych Bukmacherów
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Metody Wpłaty
 • Visa
 • Mastercard
 • Przelewy24
 • BLIK
 • Dotpay
8/10

Ocenione przez 219 użytkowników

Bonus powitalny:

200 zł

Betclic
 • Atrakcyjna oferta zakładów na żywo
 • Dostęp do klubu VIP i dodatkowych wydarzeń
 • Metody Wpłaty
 • Visa
 • Mastercard
 • Entropay
 • Trustlty
 • ecoPayz
7/10

Ocenione przez 179 użytkowników

Bonus powitalny:

200 zł

*Do każdej oferty ma zastosowanie regulamin warunków i zasad.
UZYSKAJ IDEALNE DOPASOWANIE

Posiadanie odpowiedniego systemu to nie wszystko, czyli jak przechytrzyć bukmachera

Jednym z fundamentalnych aspektów obstawiania zakładów sportowych to fakt, że możliwe jest posiadanie konsekwentnych i stabilnych zysków. Niemniej jednak, aby było to możliwe, należy wiedzieć co się robi, posiadać odpowiednie strategie oraz dopasowany do siebie system. Pamiętaj, znacząca większość osób, która obstawia traci pieniądze. Brak odpowiedniego doświadczenia i strategii to jedno. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają się również sami bukmacherzy, którzy posiadają techniki, praktycznie gwarantujące posiadanie przewagi nad grającym.

Osoba, która chce osiągnąć sukces musi przede wszystkim pokonać tę przewagę. Bukmacherów należy traktować jak konkurencję, przeciwnika, planować jak go pokonać. Aby było to możliwe, musisz dokładnie zrozumieć, na czym tak naprawdę polega ich przewaga.

To w jak wygląda cały proces nie trzeba praktycznie opisywać nikomu. Bukmacher pobiera opłaty oraz przyjmuje zakład, wypłacając pieniędzy każdemu, kto wygrał, a cała ideologia opiera się na pobieraniu większej ilości pieniędzy, niż się wypłaciło, co z kolei generuje zysk.

Bukmacherzy nie są w stanie kontrolować wyniku danego spotkania, ale potrafią za to kontrolować kursy na to spotkanie, praktycznie gwarantując zysk bez względu na wynik danej rozgrywki. Pamiętaj, jest to bardzo uproszczony przykład. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy przychodzi do obstawiania prawdziwych spotkań.

Porównaj tych bukmacherów
Etoto vs Betclic
Cotygodniowe promocje
Minimalna kwota wpłaty, aby uzyskać bonus
Ograniczenia dotyczące metod płatności w celu otrzymania premii
„Turnover” pierwszej kwoty, aby otrzymać bonus powitalny
*Obowiązują warunki I zasady! Odwiedź stronę bukmachera, aby uzyskać więcej informacji

Bukmacher praktycznie nigdy nie będzie równo balansował każdego wyniku spotkania, dlatego to, ile pieniędzy zarobi na danym zakładzie będzie różna oraz trudna do przewidzenia. Od strony matematycznej, bukmacher posiada nad Tobą stałą przewagę.

Pod uwagę należy również wziąć kolejny aspekt rozgrywki – grający mają również tendencje do stawiania słabo przemyślanych i złych zakładów, tylko potęgując przewagę bukmachera.

Aby osiągnąć sukces, musisz wyszkolić się w identyfikowaniu odpowiednich okazji, które reprezentują duże i wysokie wygrane. Tak jak bukmacher, powinieneś planować swoje zakłady, analizując prawdopodobieństwa wygranych oraz ryzyko. Posiadając ugruntowaną wiedzę oraz dopasowując idealny do siebie system, drastycznie zwiększa to Twoje szanse na sukces, szczególnie na dłuższą metę.

Podsumowanie

Obstawianie jest jedną z tych czynności, która istnieje tak długo, jak istnieje człowiek. Doskonalona przez lata, w dzisiejszych czasach gwarantuje ogrom możliwości. Każda osoba obstawiać może z dowolnego miejsca na ziemi, o dowolnym czasie.

Taki rozwój branży doprowadził również do powstania wielu systemów bukmacherskich, które mogą niejedną osobę przyprawić o zawrót głowy. Aby ułatwić sobie proces wyboru odpowiedniego systemu, należy pamiętać, że każdy z nich posiada swoje wady i zalety, oraz że nie istnieje złoty środek. Wybór odpowiedniego systemu bukmacherskiego jest bardziej personalną decyzją, która uzależniona powinna być głównie od Twoich potrzeb, wymagań, umiejętności oraz stylu gry.

Celem systemów bukmacherskich jest uproszczenie całego procesu oraz nadanie mu innej barwy, uatrakcyjniając tym samym całą rozrywkę. Z drugiej strony, dopasowanie odpowiedniego systemu do Twoich potrzeb może przynieść dobre rezultaty, ponieważ odkryć możesz sposób na obstawianie, który sprawiał będzie wrażenie bardziej naturalnego dla Twojej osoby.

Niemniej jednak, posiadanie systemu, dobrej strategii oraz planowanie swoich zakładów przyczynić się może do sukcesu, drastycznie zwiększając Twoje wygrane, szczególnie biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu.

Porównaj najlepszych bukmacherów spełniających te kryteria
Najlepsza dostępna aplikacja
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Oferta mobilna dostępna na iOS i Android
Pokaż mi Etoto Etoto Recenzję
Najlepsze oferty
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Oferta mobilna dostępna na iOS i Android
Pokaż mi Etoto Etoto Recenzję
Najlepsza strona mobilna
Betclic
 • Atrakcyjna oferta zakładów na żywo
 • Dostęp do klubu VIP i dodatkowych wydarzeń
 • Aplikacja mobilna - iOS i Android
Pokaż mi Betclic Betclic Recenzję
Najlepsze wsparcie
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Oferta mobilna dostępna na iOS i Android
Pokaż mi Etoto Etoto Recenzję
*Do każdej oferty ma zastosowanie regulamin warunków i zasad.
top