Typowanie Meczy LOL - Co To Jest League Of Legends?

League of Legends to w pełni sieciowa, darmowa, wieloosobowa gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). League Of Legends powstało w roku 2008 na bazie modyfikacji do słynnej gry Blizzarda – World of Warcraft III. Wydawcą League of Legends jest studio Riot Games, a początkowo, gra dostępna była jedynie na platformę Windows PC.

Gra praktycznie od razu odniosła ogromny sukces, osiągając szereg nagród: Złoty Joystick 2010, 2011, a w 2018: nagrodę za wyjątkową grafikę i design. Gra odniosła także ogromny sukces na arenie esportowej, szybko stając się jednym z najpopularniejszych tytułów, przyciągając każdego roku miliony graczy i widzów z całego świata, co z kolei spopularyzowało obstawianie meczy LoLa.

Obstawianie Meczy LOL - Najlepsi Bukmacherzy Online 2024

Najnowsza Aktualizacja 23 / 05 / 2024
BUKMACHER LIGI PLAY
Etoto
Ligi:
 • prime-league
 • lec
 • lcs
 • tcl
 • world-championship
Zagraj teraz Etoto Recenzję
Betclic
Ligi:
 • lec
 • lck
 • lcs
 • lpl
 • world-championship
 • ljl
Zagraj teraz Betclic Recenzję
*Obowiązują warunki I zasady

Gdzie Obstawiać Mecze LoLa - Wybór Odpowiedniej Witryny

Ze względu na swoją ogromną popularność, obstawianie meczy LoLa wspierane jest przez szereg bukmacherów. Pamiętać należy, że nie każdy bukmacher będzie sobie równy, a legalność niektórych serwisów okazać może się dość wątpliwa. Jak zdecydować, gdzie obstawiać mecze LoLa?

Najważniejszym aspektem podczas wyboru odpowiedniego serwisu jest upewnienie się, czy dany bukmacher działa w 100% legalnie. Legalnie działający bukmacher to ten, który posiada licencję wydaną przez Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej na prowadzenie zakładów wzajemnych. Informacje ta dostępna będzie zazwyczaj w dolnej części danej witryny bukmacherskiej, bądź też w sekcji pomocy. Ostatecznie, jeżeli nigdzie nie widzisz odpowiedniego zapisu, warto jest się skontaktować z biurem obsługi klienta, np. za pomocą czatu online.

Czym Grozi Obstawianie W Serwisach Bez Polskiej Licencji?

Zgodnie z polskim prawem, prowadzenie rozgrywki w serwisie nieposiadających licencji jest nielegalne oraz podlega karze. Co więcej, obstawiając w nielegalnie działającym serwisie narażasz się na utratę swoich funduszy, problemy podczas wypłaty, a nawet problemy podczas chęci uzyskania pomocy – zagraniczne serwisy bardzo często nie wspierają języka polskiego.

UZYSKAJ IDEALNE DOPASOWANIE

Czym Należy Kierować Się Podczas Wyboru Odpowiedniego Serwisu?

Po zawężeniu swoich poszukiwań jedynie do legalnych bukmacherów, warto jest się skupić na posiadanej przez nich oferty. Dobry bukmacher to taki, którego oferta podzielona będzie na szereg lig oraz krajów. Warto jest zwrócić uwagę także na dostępne rynki. Dobry serwis będzie wspierał nie tylko standardowe 1x2, ale także:

Godny uwagi bukmacher posiadać będzie także atrakcyjną ofertę powitalną, a nawet dedykowane bonusy esportowe. Wybór odpowiedniego bukmachera powinno być starannie przemyślaną decyzją, szczególnie jeżeli jesteś graczem, który dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z obstawianiem meczy lola. Pamiętaj – jednym z czynników, które warunkuje sukces jest skrupulatność, śledzenie swoich poprzednich zakładów i korzystanie z zewnętrznych zasobów, w celu ulepszania swoich strategii.

W odróżnieniu od np. piłki nożnej, jeżeli planujesz obstawiać na żywo jedynie esporty, brak oferowania streamów na żywo nie będzie dużym problemem. Każdy esport transmitowany jest na żywo w wielu serwisach internetowych- bezpłatnie, z wysoką jakością dźwięku i obrazu oraz profesjonalnym komentarzem.

LOL Obstawianie Meczy - Jak Typować Pozycję?

Jeżeli kiedykolwiek miałeś styczność z obstawianiem zakładów sportowych, sposób na LoL obstawianie meczy nie będzie niczym nowym. Praktycznie bez względu na wybranego bukmachera, typowanie meczy LoL odbywa się w oparciu o tą samą platformę, co w przypadku każdego innego sportów. Aby poprawnie postawić zakład League of Legends, należy:

 1. Odnaleźć interesujące Cię spotkanie
 2. Kliknąć na nazwę, co przekieruje Cię do pełnej karty dostępnych do obstawiania rynków
 3. Wybrać pozycję, poprzez kliknięcie na dany kurs (kliknięcie na pozycję spowoduje dodanie jej do Bet slip
 4. Podać wstawkę, zatwierdzić zakład

Obstawianie Meczy LOL - Najpopularniejsze Turnieje Na Świecie

Zdecydowanie najbardziej popularnym turniejem League of Legends jest LCS, co oznacza League of Legends Championship Series. LCS najbardziej popularny jest wśród amerykańskich graczy, a rozgrywki mają miejsce w Los Angeles, USA. Biorąc pod uwagę format Ligii, składa się ona z 10 drużyn, które grają w systemie dwóch rund. LCS podzielony jest na dwa sezony: wiosenny oraz letni.

Drugim, równie popularną ligą jest LEC, co oznacza League of Legends European Championship. Zasady tego turnieju są identyczne z LCS, a samo wydarzenie ma miejsce w Berlinie. Dlaczego warto jest oglądać LEC? Po pierwsze ze względu na ilość grających - pod tym względem rynek europejski nie ma sobie równych, posiadając największą ilość weteranów tego sportu. Minusem LEC jest brak jednorodności, głównie ze względu na bariery językowe.

Trzecie miejsce na podium zajmuje LCK, co oznacza League of Legends Champions Korea. W tym przypadku, liga ta zdecydowanie różni się od LEC i LCS, a rozgrywka ma miejsce w Seul, Korea Południowa. W przypadku LCK, liga opiera się o jeden, regularny sezon, w którym 10 drużyn gra przeciwko sobie przez okres 9 tygodni, w standardzie dwóch rund. Co więcej, poziom graczy w tej lidze jest na niespotykanym wręcz poziomie, a dwie najgorsze drużyny każdego turnieju zostaną wykluczone do niższej Ligii.

Typowanie Meczy LoLa - Wskazówki Dla Początkującego Gracza

Typowanie meczy LoLa nie jest prostym zajęciem, a otrzymywanie stałych, trafnych typów wymagać będzie od Ciebie poświęcenia i zainteresowania tematem. Jak w każdym sporcie, także i w LoL możesz poprawić swoje wyniki, poprzez zastosowanie odpowiednich wskazówek.

Poznaj mechanikę rozgrywek LoLa

Mechanikę rozgrywek LoLa

Dobry typer zna dany sport „na wylot”. W przypadku LoL, jeżeli jeszcze nie grałeś w tą grę, zdecydowanie spróbuj. Dzięki temu w najszybszy i najłatwiejszy sposób nauczysz się wszystkiego na temat mechaniki prowadzenia rozgrywki oraz zasad panujących w grze. Tak zdobyta wiedza poszerzona może zostać poprzez oglądanie i analizę spotkań turniejowych. League of Legends jest bardzo popularne, a w Internecie dostępne są powtórki praktycznie każdej profesjonalnej rozgrywki - bardzo często wraz z profesjonalnym komentarzem. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, którą należy wykorzystać do np. prowadzenia statystyk.

Ustal odpowiedni budżet i trzymaj się go

Ustal odpowiedni budżet

Nie ma nic gorszego niż wydanie na hazard pieniędzy, których nie możesz stracić. Zawsze staraj się posiadać wydzieloną ilość funduszy, które możesz stracić bez pogorszenia swojej sytuacji finansowej. Wydanie zbyt dużej ilości pieniędzy będzie dużym problemem.

Posiadanie dedykowanego budżetu wpływa pozytywnie także na jakość Twojej rozgrywki. Dzięki temu będziesz mniej nerwowy podczas typowania, co z kolei przełoży się na mniej błędów podczas typowania zakładów. Będąc nowym graczem, prawdopodobnie poświęcić będziesz musiał część funduszy na zdobycie podstawowej wiedzy - jest to etap, przez który przechodzi każdy grający. Dobrym sposobem na wytłumaczenie sobie ewentualnej przegranej będzie odebranie jej jako wartościowej lekcji, a przegranej - jako opłaty za zdobytą wiedzę.

Wybierz, gdzie obstawiać mecze LoLa

Wybierz, gdzie obstawiać mecze LoLa

Wybór odpowiedniego bukmachera jest jedną z najważniejszych decyzji, szczególnie ze względu na skomplikowane przepisy. Wybór odpowiedniego serwisu pozwoli uniknąć Ci wielu nieprzyjemności. Co więcej, oferty bukmacherów potrafią się stanowczo różnić, co zdecydowanie przełoży się na Twój ewentualny zysk.

Jeżeli jesteś bardziej zaawansowanym graczem, rozważ korzystanie z paru serwisów naraz - przy dobrych kursach, obstawiając przeciwne strony, zdecydowanie minimalizujesz swoją ewentualną przegraną. Bądź systematyczny i cierpliwy podczas początkowych zakładów, jeżeli chcesz odnieść sukces. Stawiaj małe zakłady, ucz się stopniowo. Typowanie zakładów jest procesem, który doskonalony jest przez całe życie. Nie ma typerów idealnych, a każdy popełnia błędy.

Nie bój się zmiany na lepsze

Nie bój się zmiany na lepsze

Część bukmacherów błędnie trzyma się jednej strategii, bądź też przestarzałego systemu obstawiania. Sposób gry i strategie cały czas ewoluują, a odnoszący sukces gracz zawsze stara się poprawić swoją strategię, sposób obstawiania oraz szuka alternatywnych dróg do sukcesu.

Podsumowanie

Podsumowując, League of Legends to jeden z najbardziej popularnych esportów na świecie. Ze względu na dużą popularność rozgrywek ligowych, popularnym stało się także obstawianie meczy LoLa. Esport to dość nowa dziedzina sportowa, a ogromna, rosnąca popularność, wręcz gwarantuje dalszy rozwój. Prawdopodobnym jest, że esporty w nie tak odległej przyszłości staną się dominującą formą typowania za pomocą sieci Internet. Jeżeli tak się stanie, Twoja wcześniej zdobyta wiedza zdecydowanie przyczyni się do wielu sukcesów.

Porównaj najlepszych bukmacherów spełniających te kryteria
Najlepsza dostępna aplikacja
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Oferta mobilna dostępna na iOS i Android
Pokaż mi Etoto Etoto Recenzję
Najlepsze oferty
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Oferta mobilna dostępna na iOS i Android
Pokaż mi Etoto Etoto Recenzję
Najlepsza strona mobilna
Betclic
 • Atrakcyjna oferta zakładów na żywo
 • Dostęp do klubu VIP i dodatkowych wydarzeń
 • Aplikacja mobilna - iOS i Android
Pokaż mi Betclic Betclic Recenzję
Najlepsze wsparcie
Etoto
 • Atrakcyjny bonus powitalny
 • Bogata oferta zakładów na żywo
 • Oferta mobilna dostępna na iOS i Android
Pokaż mi Etoto Etoto Recenzję
*Do każdej oferty ma zastosowanie regulamin warunków i zasad.
top